טיול מאורגן לאוזבקיסטן


אוזבקיסטן קשורה לדרך המשי בה עברו שיירות הגמלים עמוסי בדי משי, תבלינים ואוצרות אחרים. דרך מסחר חשובה זו, חותכת מדבריות, פסגות הרים גבוהים ומושלגים, ומקשרת מזרח ומערב. במקום בו פוגש המזרח את המערב מתחיל טיולינו: חיווה, עיר מוזיאון מוקפת חומה שנשתמרה יפה על מסגדיה ומדרסותיה. בוכרה היפה ברוכת השמש, עירו של אמיר טימור. סמרקנד היפה וטשקנט, עיר הבירה. אצלנו ביעדים, טיול לאוזבקיסטן מציע מכלול של דרכים מדבריות עם נאות מדבר, נהרות זכים והרים ירוקים. שווקיה מלאים בכל טוב, קהילה יהודית, מדרסות וארמונות ענק.


טיול מאורגן לאוזבקיסטן הוא יציאה מהשבלונה של טיולים לחו"ל. המדינה, ובעיקר הבירה טשקנט, מציעה מגוון רחב של פעילויות ואתרים לביקור
יש לא מעט טיולים מרתקים שאפשר לבצע לאנשים שמחפשים את השונה והלא מוכר. כל אחד יכול לטוס לאירופה, או לטיול של בטן גב בקוסטה בראבה. אפילו גאורגיה הפכה יעד תיירותי שכיח, ולכן, אפשר לגוון עם טיול לאוזבקיסטן הרחוקה. כן, אוזבקיסטן, מדינה שהייתה שייכת לברית המועצות, וכיום מתנהלת בזכות עצמה, ומציגה הרבה יתרונות לתייר המצוי.
אוזבקיסטן היא המדינה השכנה והמוכרת יותר של קירגיזסטן, בירתה טשקנט והיא עיר תוססת וחיה, שמארחת מדי שנה טורניר טניס גדול המושך אליו הרבה מאוד ספורטאים מפורסמים. טשקנט היא עיר סובייטית לשעבר והיא עברה תקופות קשות מאוד בהם תושביה היו רעבים ללחם. בעיר עדויות רבות לתקופה הקשה, כולל מוזיאונים ואנדרטות.

כל עיר והתרבות שלה

מטיילים רבים מגדירים את הטיול לאוזבקיסטן כמרכזו הוא גם טיול קולינרי. בטשקנט יש הרבה מאוד מסעדות מגוונות ויש גם אפשרות, באמצעות טיולים מאורגנים, לאכול אוכל אותנטי אצל משפחות אשר מייצרות את האוכל בעצמן. בעיר יש גם בניין אופרה מרהיב ובפריפריה יש גם לא מעט שטחים גדולים בהם ניתן לבצע מסלולי הליכה וליהנות מנוף מהמם.
אוזבקיסטן מציגה טיול מאורגן מאוד מגוון, בין אם זה שטחים מדבריים גדולים, או פסגות הרים מושלגות. אפשר ללכת לכיווני האקסטרים וגם לכיוונים של טיולים רגועים יותר לכל המשפחה. גם בטשקנט, כמו בכל האיזור שנבקר במהלך הטיול מאורגן לאוזבקיסטן, יש התנגשות מופלאה בין מזרח למערב. הערים סמרקנד, נוקוס וחיווה מציעות כל אחת את החוויות השונות שלה. בכל עיר תרבות מעט שונה, אוכל מעניין, ופעילויות תרבות אופייניות. בחיווה למשל, יש הרבה מאוד מוזיאונים של יצירות מופת ארכיטקטוניות ומסורת של פסטיבלים ברחוב.

פינוק ליוצאי בוכרה

הטיול לאוזבקיסטן יכול לפנות ספציפית להרבה מאוד יוצאי בוכרה המתגוררים בישראל. חבל הארץ של בוכרה משתרע באיזור ואפשר למצוא קהילה יהודית גדולה מאוד באיזור, כולל קרובי משפחה שוודאי עדיין גרים במקום. באזור כמובן בית כנסת גדול והרבה מאוד עדויות ואלמנטים של יהדות. הרבה מאוד סוחרים בוכרים מסתובבים באזור השוק וניתן לראות כמה מהפריטים האותנטים של יהדות בוכרה ולהתרשם מהאוכל הבוכרי המקומי.
מה שמייחד וגורם לטיול לאוזבקיסטן להיות שונה מכל טיול הוא אחר בכך שהוא משלב הרבה מאוד אלמנטים שונים של אוכל ומראות עתיקים ומיוחדים, תוך כדי נגיעות של מסלולים מרהיבים בשטחים פתוחים. כל אחד יכול למצוא מה שהוא אוהב במהלך הטיול הזה, ויש לא מעט מדריכים מוכשרים שיודעים להעביר את הטיול בצורה מהנה, טובה, ומעשירה, שתתאים לכל המשפחה. הטיול מומלץ כאמור, בעיקר ליוצאי בוכרה, שיוכלו ליהנות מהיכרות עמוקה יותר עם התרבות ממנה צמחו ומהאוכל המיוחד של העדה הייחודית הזו.
טיול לאוזבקיסטן הוא חוויה תרבותית ומגוונת לכל המשפחה. ניתן לבצע טיול מאורגן אך אפשר לעשות זאת גם באופן עצמאי. בכל אופן, דאגו לבקר בכל המוקדים המרכזיים, כדי לא לפספס שום דבר מהחוויה המופלאה הזו.